Jan/ Leden 30, 2010/ 29.6.2010 setkání s Br. Shubamrita Chaitanya, Akce

Přepis přednášky Br. Shubamrity naleznete zde

Informace o průběhu setkání :

Dne 29. 6. 2010 proběhlo veřejné setkání s Br. Shubamritou a rádi bychom malým shrnutím celou akci přiblížili i nezúčastněným.

Akce se konala v pražském hotelu Step. Vzhledem k mé práci se občas pohybuji v podobných zařízeních a musím přiznat, že přístup pracovníků Stepu mě velmi mile překvapil. Jejich ochota a vstřícnost byla nadstandardní, přitom cena za pronájem prostor více než přátelská. Děkujeme!

Co se týká samotných příprav, poměrně mne překvapila jejich náročnost a čas, který jim bylo třeba vyhradit. Podobnou akci jsme pořádali poprvé. Tvorba a roznos letáků, PR, mailing, koordinace návštěvy, příprava občerstvení, aranžování květin, plakátů, nástěnek, sárí Ammy a spousta dalších drobností, na které si teď ani nevzpomenu – to vše stálo spoustu úsilí.

Den „D“ byl vyvrcholením několikaměsíční přípravy a až na několik drobností se snad nic výrazně nepokazilo. Pan Shubamrita přiletěl kolem 10:00 do Ruzyně, poté byl odvezen na Pražský hrad. Tam strávil vzácné chvilky odpočinku a načerpal energii pro večerní program. Odpoledne zůstal v hotelu, kde pečlivě sledoval přípravy. Před samotným programem proběhla krátká společná večeře s organizátory, která byla pojata v indickém stylu tak, aby mu udělala co největší radost.

Samotný program začal přibližně v 18:30 hod, oproti plánované 18. hodiny, protože se ještě čekalo na poslední příchozí. Večer začal tradičním obřadem uctění Ammy a poté promítnutím krátkého dokumentárního filmu o šíři jejích aktivit a jejím životě. Jen škoda, že tato ukázka se týkala spíše charitativní činnosti Ammy než duchovních otázek, a její velká spiritualita tak nebyla příliš ukázána. Ti z nás, kteří se s Ammou osobně setkali, mi dají jistě za pravdu. Po promítání přednášel Br. Shubamrita o tom, jak s pomocí spirituality v životě překonávat problémy. Ve své řeči se často zmiňoval o Ammě a vracel se k jejím výrokům. Krásnější než slyšet jeho slova bylo vidět jeho vztah k Ammě jakožto duchovnímu mistru a trvalý odlesk lásky k ní, který se mu v očích i ve tváři odrážel.

Po jeho slovech následovala přestávka, kdy mohli všichni ochutnat naše domácí, sladké výtvory i něco z vegetariánské stravy. Byla také možnost zakoupit si výrobky z ašramu (duchovního centra) Amritapuri a tím přispět na celou akci. Moc děkujeme všem, kteří tak učinili! Osobně si myslím, a vypozoroval jsem to i na tvářích ostatních, že vyvrcholením večera bylo společné zpívání bhadžanů (písní vyjadřujících lásku k Bohu) a závěrečná meditace. Tím pro nás ale večer neskončil – po úklidu, asi hodinu po půlnoci, jsme na přání Br. Shubamrity zajeli ke Karlovu mostu, kde jsme se krátce prošli. Následoval přesun do místa bydliště jednoho z příznivců Ammy, který svůj dům pro tuto příležitost připravil. Další den věnoval Br. Shubamrita setkání s úzkou skupinou, která akci připravovala. Velkým překvapením a obrovskou radostí všech byl osobní telefonát Ammy, která se zajímala, co Br. Shubamrita dělá a kde právě je. Večer kolem 20:00 jsme ještě všichni zajeli na Strahov pokochat se výhledem na Prahu a ukázat ji našemu vzácnému hostu v tom nejlepším světle.

Ze společných hovorů vyplynula možnost organizace návštěvy Mnichova pro širší veřejnost. Amma bude v Mnichově (pravděpodobně) opět koncem října. Podrobnosti naleznete na tomto webu.

_____________________________________________________________

Pokud by Vám udělalo radost se spolupodílet finančním příspěvkem na této akci, budeme velice rádi. Letenky, ubytování a náklady spojené s přípravou akce jsou nemalé.

Číslo účtu: 5498921001/5500
Název účtu: AMMA
SWIFT: RZBCCZPP
IBAN: CZ1655000000005498921001