Hlavní pracovní náplní  dobrovolnických týmů ETW byla: podpora osob v uprchlických táborech – příprava a distribuce potravin; tvorba a podpora denního programu pro malé děti; zajištění čistého prádla; odklízení odpadu, čištění zničených domů, veřejných prostor a místních správních institucí (např. hasiči); rozdělování a doprava humanitárních balíčků; distribuce pitné vody a odstranění sutě ze zemědělských ploch.

Kromě poskytnutí okamžité pomoci vytvořila ETW dlouhodobý projekt na humanitární pomoc, který zahrnuje psychologickou podporu, bezplatné kurzy  Amrita Yoga a IAM Meditation. ETW nyní pracuje na zaslání dalšího humanitárního materiálu do potřebných postižených oblastí.

Video ze záchranných pracích naleznete zde a další informace na následujícím odkazu

Pracovníci záchranného týmu
Uprchlický tábor, Rikuzentaka
Oblast Ishinomaki těsně po zemětřesení
Úklid domů
Město Rikuzentaka
Druhá skupina dobrovolníků ve městě Ishinomaki

Embracing the World pomáhá na Haiti

Děti bez domova

16. ledna 2010

Po ničivém zemětřesení na Haiti v lednu 2010 se organizace Embracing the World okamžitě zapojila do humanitární pomoci. Do dvou týdnů zaslala 11 palet lékařského materiálu. Pomoc přišla na adresu organizace Partners In Health (PIH), bostonského charitativního institutu, který na Haiti působí již více než dvacet let. Humanitární pomoc zahrnovala léky, lékařský materiál a vybavení, diagnostické přístroje, přikrývky, stany, spacáky, porodnické a kojenecké vybavení, vozíčky, berle, dlahy, ortézy a solné roztoky. Vzhledem k období dešťů bylo vybaveno nákladní auto s kvalitním nepromokavým materiálem – průmyslová dehtovaná plátna o hmotnosti 44 tisíc liber a kontejner s přikrývkami, ložním prádlem, ručníky, nutričními nápoji, kolečkovými křesly a dalším lékařským vybavením.

Potraviny a stipendia pro děti

ETW již začala s připravovaným projektem na sponzorování dětí a rodin z postižených oblastí. K dispozici jsou základní potraviny (rýže, fazole) včetně psychologické a vzdělávací podpory dětí – školné pro sirotky a celkové materiální zabezpečení.

Více informací o možnostech pomoci naleznete na stránkách organizace M.A. Center: www.amma.org

Dr. Ron Gottsegen

prezident M.A. Center USA

Br. Dayamrita Chaitanya v uprchlickém táboře